Apple’ın 2023’te iPhone’a ekran Face ID’yi getireceğini söylüyor

Apple’ın yeni bir periskop telefoto lensi de içerebileceğini öne süren TF International Securities analisti, Apple’ın 2023’te iPhone’a Face ID’yi ekran altına getirmeyi planladığı söyleniyor.

Face ID’nin iPhone’da 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana Apple, yüz kimlik doğrulama sistemi için TrueDepth kamera ve sensör sistemini üst ön çerçeveden dışarı çıkan bir çentik içine yerleştirdi. Piyasaya sürüldüğünden bu yana boyut değişmeden kaldı ve söylentiler, sensör sisteminin daha kompakt bir tasarımla küçültüldüğünü gören bu yılki “iPhone 13” e işaret ediyor, yatırımcılara sunduğu son araştırma notunda, Apple’ın 2023’ten itibaren Face ID teknolojisini ekranın altına entegre ederek, konsept yaratıcısı Ben Geskin tarafından görselleştirilmiş gerçek bir tam ekran iPhone yaratarak çentiği hep birlikte ortadan kaldırmaya çalıştığını bildirdi .
 Apple’ın 7.5-8 inç ekrana sahip ilk katlanabilir iPhone’unun piyasaya sürüldüğünü ve ekran altında Touch ID’ye sahip yeni bir modelin geliştirilmekte olduğunu bildirdi.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

iPhone 14 modelleri böyle görünecek

Apple, kayıp olarak işaretlenen iPhone’ları artık onarmayacak,ve el koyacak

iPhone 14 Pro ekran şeması, ve 48 megapiksel Kamera sızıntıları

Foxconn’un iPhone 14 deneme üretimine başladığı bildiriliyor