Apple, Dynamic Island, USB-C, 48MP Ana kamera, A16 Bionic ve daha fazlasına sahip iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ı piyasayada

Apple, Dynamic Island, USB-C, A16 Bionic çip, geliştirilmiş konturlu kenar tasarımı, yeni 48MP Ana kamera, Arkadaşlarımı Bul için Hassas Bulma, beş renkli kaplama ve daha fazlasını içeren iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ı piyasaya sürdü.
İki boyutu mevcut: 6,1 inç ve 6,7 inç, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, iPhone 14 Pro’nun uyarıları, bildirimleri ve etkinlikleri göstermek için gerçek zamanlı olarak harmanlayıp uyarlayan Dynamic Island özelliğine sahip; -temel iPhone deneyiminin bir parçası haline geldi
iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, A16 Bionic çipi içeren önceki nesle göre performans ve verimlilik iyileştirmeleri kazanıyor. Her iki modelde de ikinci nesil Ultra Geniş Bant çipi bulunuyor ve bu çip, bu çipe sahip iki iPhone cihazının daha önce olduğundan üç kat daha fazla menzile bağlanmasını sağlıyor. Bu, Arkadaşlarımı Bul için Hassas Bulma’yı kullanmanın yeni bir yolunu açıyor; böylece iPhone 15 kullanıcıları kalabalıkta bile konumlarını paylaşabilir ve birbirlerini bulabilirler.
Beklendiği gibi Apple, veri şarj etmek ve aktarmak için evrensel olarak kabul edilen bir standart olan Lightning konnektörünü USB-C ile değiştirerek iPhone, Mac, iPad ve güncellenmiş AirPods Pro’nun (2. nesil) aynı kabloyla şarj edilmesine olanak tanıdı. Kullanıcılar ayrıca AirPods’u veya Apple Watch’u USB-C konektörüyle doğrudan iPhone’dan şarj edebilir. Her iki model de kablosuz şarj için MagSafe ve gelecekteki Qi2 şarj cihazlarını destekler.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

12 Eylül,de ‘Wonderlust’ etkinliğini; iPhone 15, iPhone 15 Pro, Apple Watch Series 9

iPhone 15 Pro Max, Apple’ın ilk periskop lensiyle geliyor

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max önceki modellerden daha pahalı olacak.

Apple yeni sarı iPhone 14 ve iPhone 14 Plus Yakında