Apple, küresel çip kıtlığı devam ederken bazı iPad ve Mac üretimlerini ertelemek zorunda kaldı

Apple’ın, yarı iletken eksikliğinden dolayı birçok üreticiyi TV’lerin, oyun konsollarının, elektrikli araçların ve daha fazlasının üretimini yavaşlatmaya zorlayan küresel çip kıtlığının bir sonucu olarak iPad ve MacBook üretiminin bir kısmını ertelemek zorunda kaldığı bildiriliyor.

Nikkei Asia tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Apple, bu yılın ilk yarısından ikinci yarısına kadar iPad ve MacBook bileşen siparişlerinin bir kısmını geri çekti ve Mac için son montajdan önce baskılı devre kartlarını etkileyen kıtlıklar, ve iPad için ekran ve ekran bileşeni sıkıntısı.

Apple, satın alma gücü sayesinde şimdiye kadar küresel yonga kıtlığına dayanabildi ve yarı iletkenlere yıllık 58 milyar dolar harcadı .

Nikkei, iPad ve Mac üretimindeki gecikmelere rağmen iPhone için üretim planlarının henüz etkilenmediğini bildirdi. Apple tedarikçisi TSMC’nin,  Apple ve ortakları geçen yılki gecikmiş iPhone sürümünün tekrarlanmasını önlemek için çalıştığı için , planlanan zamandan önce Mayıs ayı sonunda iPhone 13 için A15 çip üretimine başlayacak .

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Apple, Dynamic Island, USB-C, 48MP Ana kamera, A16 Bionic ve daha fazlasına sahip iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ı piyasayada

12 Eylül,de ‘Wonderlust’ etkinliğini; iPhone 15, iPhone 15 Pro, Apple Watch Series 9

iPhone 15 Pro Max, Apple’ın ilk periskop lensiyle geliyor

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max önceki modellerden daha pahalı olacak.