Apple, iOS 15’i piyasaya sürdü – İşte yeni olan her şey

Apple, iOS 15’i resmi olarak yayınladı ve iPhone’a , yeniden tasarlanan Bildirimler, iMessage, Haritalar, Hava Durumu ve Siri güncellemeleri, yeni gizlilik araçları,  Safari ile yeniden tasarlanmış bir tarama deneyimi ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok önemli yeni özellik getirdi .iOS 15, iPhone’un temel özelliklerinde iyileştirmeler yapar. FaceTime, ilk kez, Android dahil olmak üzere Apple dışındaki cihazlarda kullanılabilir. iOS 15 ile kullanıcılar FaceTime Bağlantıları oluşturarak herkesin web üzerinden FaceTime aramalarına katılmasına izin verebilir. Diğer FaceTime özellikleri arasında grup aramaları için yeni bir ızgara görünümü,
Portre modu ve uzamsal ses bulunur.Kullanıcıların FaceTime aramaları sırasında şarkı dinlemelerine, film izlemelerine, ekranlarını paylaşmalarına ve uygulamaları birlikte görüntülemelerine olanak tanıyan yeni FaceTime özelliği olan SharePlay,  iOS 15’in ilk sürümünde mevcut değildir  ve Apple geçen ay gelecekteki bir iOS 15’in geleceğini onaylamıştır. güncelleme, özelliği yıl içinde etkinleştirecektir.

Apple, iOS 15 ile birlikte, kullanıcının odaklanmak istediği şeye göre bildirimleri ve uygulamaları filtreleyen yeni bir özellik olan Focus’u sunuyor. Örneğin, bir kullanıcı, cihazını günün belirli saatlerinde bildirimlerle dikkatlerinin dağılmamasına yardımcı olacak şekilde ayarlayabilir. Kullanıcılar, yalnızca ilgili uygulamaları görüntülemek ve cazibeyi azaltmak için odak anlarına uygulanan uygulamalar ve widget’larla Ana Ekran sayfaları oluşturabilir. Bir kullanıcının Odağı gelen bildirimleri engellediğinde, durumları Mesajlar’da diğerlerine otomatik olarak gösterilir ve bu, bir kullanıcının şu anda erişilebilir olmadığını yansıtır.

Bildirimler, iOS 15 ile yeniden tasarlanarak, kişiler için kişi fotoğrafları ve uygulamalar için daha büyük simgeler eklendi. Apple, dikkat dağınıklığını azaltmaya yardımcı olmak için, yeni bir bildirim özeti, sabah ve akşam gibi daha uygun bir zamanda teslimat için kritik olmayan bildirimleri topladığını söylüyor. Cihazdaki zeka kullanılarak bildirimler, en alakalı bildirimler en üste çıkacak şekilde ve bir kullanıcının uygulamalarla etkileşimlerine göre öncelik sırasına göre düzenlenir. Acil mesajlar hemen iletilecektir, bu nedenle önemli iletişimler özette bitmeyecektir.

Safari, iPad ve Mac’te olduğu gibi, kontrollere tek elle ulaşılmasını kolaylaştıran ve içeriği öne ve merkeze yerleştiren yeni bir tasarıma sahip. Yeni sekme çubuğu küçüktür ve ekranın alt kısmında yüzer, böylece kullanıcılar sekmeler arasında geçiş yapabilir.
Sekme Grupları, kullanıcıların sekmeleri kaydetmesine ve bunlara iPhone, iPad veya Mac üzerinden istedikleri zaman erişmesine olanak tanır. iOS’taki özelleştirilebilir başlangıç ​​sayfası ve web uzantıları gibi yeni özellikler Safari’yi daha da kişisel hale getiriyor.

Hava Durumu, iOS 15’te hava durumu verilerinin daha fazla grafiksel gösterimini, tam ekran haritaları ve koşullara göre değişen dinamik düzenleri içerir. Yeniden tasarlanan hareketli arka planlar, güneşin konumunu ve yağış miktarını daha doğru bir şekilde yansıtır ve bildirimler, yağmur veya kar başladığında ve durduğunda vurgulanır.

iOS 15 ayrıca yeni yol renkleri ve etiketleri, özel olarak tasarlanmış önemli noktalar ve mehtaplı yeni bir gece modu ile Haritalar’da mahalleler, ticari bölgeler, yükseklik ve binalar için şehirlerde önemli ölçüde geliştirilmiş ayrıntılar getiriyor.


Şunlar da hoşunuza gidebilir

ANA SAYFA » APP STORE DONANIMI İOS İPHONE HABER SERVİSLERİ YAZILIM iPhone 13 Pro 120Hz ProMotion, üçüncü taraf uygulamalarını 60Hz animasyonlarla sınırlandırıyor

Ekran onarımları, iPhone 13’te Face ID’yi devre dışı bırakacak

128 GB iPhone 13 Pro, 1080p 30 fps ProRes video, 256 GB ve üzeri için 4K 30 fps

iPhone 13: A15 Bionic çip, %20 daha küçük çentik, yeni renkler,