iPhone 14 Bilmeniz gereken her şey

Apple, 6,1 inç ve 6,7 inç boyutlarında iki yeni iPhone modeli olan iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ı tanıttı.16 Eylül Cuma gününden itibaren teslimatlar ve mağazada satışa sunulmadan önce ön sipariş verilebilecek olan iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, yeni bir çift kamera sistemi, Çarpışma Algılama, uydu üzerinden yepyeni bir Acil SOS ve yeni bir özellik sunuyor. geliştirilmiş pil ömrü ve performans için teknolojiler sunuyor.

Her iki yeni iPhone 14 modeli de havacılık sınıfı alüminyum kullanılarak beş farklı renkte tasarlandı. Cihazlar, daha büyük bir sensöre ve daha büyük piksellere sahip yeni bir 12MP Ana kameraya ve yeni bir TrueDepth ön kameraya sahiptir.

iPhone 14 serisi, antenlerin doğrudan bir uyduya bağlanmasını sağlayan ve hücresel veya Wi-Fi kapsama alanı dışındayken acil servislerle mesajlaşmayı sağlayan uydu üzerinden Acil SOS özelliğini sunar. Uydu üzerinden Acil SOS ile iPhone, kullanıcının durumunu değerlendirmek için birkaç hayati soruyu önden yükler ve onlara telefonlarını bir uyduya bağlanmak için nereye yönlendirmeleri gerektiğini gösterir. İlk anket ve takip mesajları daha sonra, Apple tarafından eğitilmiş ve kullanıcı adına yardım isteyebilecek uzmanlar tarafından görevlendirilen merkezlere iletilir. Bu teknoloji ayrıca, hücresel veya Wi-Fi bağlantısı olmadığında kullanıcıların konumlarını uydu üzerinden Find My ile manuel olarak paylaşmalarına olanak tanır. Uydu üzerinden Acil SOS, Kasım ayında ABD ve Kanada’daki kullanıcılara sunulacak ve hizmet iki yıl boyunca ücretsiz olacak.

Önceki nesil iPhone 13 ve iPhone 13 mini gibi, yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, True Tone ekran, A15 Bionic çip, 24 fps, 25 fps, 30 fps veya 60 fps, 1080p’de 4K video kaydı ile 5G’yi destekler 25 fps, 30 fps veya 60 fps’de HD video kaydı, bir Ceramic Shield ön, çift kamera sistemi ve Face ID.

iPhone 14 ve iPhone 14 Plus gece yarısı, mavi, yıldız ışığı, mor ve (PRODUCT)KIRMIZI renk seçenekleriyle 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama kapasitelerinde mevcuttur.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

iPhone 15 Pro Max, Apple’ın ilk periskop lensiyle geliyor

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max önceki modellerden daha pahalı olacak.

Apple yeni sarı iPhone 14 ve iPhone 14 Plus Yakında

Periscope telefoto lens, iPhone 15 Pro Max’e özel olacak