Apple, kayıp olarak işaretlenen iPhone’ları artık onarmayacak,ve el koyacak

Apple Store çalışanlarını ve Yetkili Servis Sağlayıcılarını, şirketin GSMA Aygıt Kayıt Defteri’nde kayıp olarak işaretlenen iPhone’ları artık onarmayacağı konusunda bilgilendirmek için dahili bir not dağıttı, ve yakında  artık fatura kimlik kontrolüne geçeceğini bildirdi

İlk olarak Salı günü, notun bir kopyasını alan Apple destek tarafından bildirilen  Apple, bir teknisyen dahili MobileGenius veya GSX sistemlerinde üzerinde çalıştıkları cihazın kayıp olarak işaretlendiğini bildiren bir mesaj görürse, onarımı reddetmesi ve el koyması gerektiğini söylüyor. teknik servisler için Apple’a getirilen çalıntı iPhone’ların sayısını azaltma çabası, ve müşteri memnuniyeti.

Apple Mağazaları ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları, müşteri iPhone’umu Bul’u devre dışı bırakamazsa, cihaz onarımlarını zaten reddediyor, ancak şimdiye kadar onarım çalışmaları yapılırken GSMA Cihaz Kayıt veritabanında herhangi bir kontrol gerekli değildi.

Kısaca GSMA Cihaz Kayıt veritabanı, müşterilerin akıllı telefonlarını çalıntı veya kayıp olarak bildirebilecekleri için işi kolaylaştırdı. Hizmetin uluslararası olarak çalışmasıyla, herhangi bir Apple Store veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı, bir cihazın kayıp veya çalıntı olarak rapor edilip edilmediğini kontrol edecek ve fatura kimlik doğrulamasına geçeceğini bildirdi.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

iPhone 14 modelleri böyle görünecek

iPhone 14 Pro ekran şeması, ve 48 megapiksel Kamera sızıntıları

Foxconn’un iPhone 14 deneme üretimine başladığı bildiriliyor

Apple AR/VR kulaklık doğrulama testlerini tamamladığı bildiriliyor